BlackRock spot Bitcoin ETF’i başvurusunu yaptı

Dünya çapında önemli bir varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, iştiraki iShares Bitcoin Trust'un spot Bitcoin ETF'si (Exchange Traded Fund) çıkarmak için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulunduğu bildirildi.

featured

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’un iştiraki iShares, ABD’de spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) çıkarmak için adımlar atmıştır. BlackRock’un iShares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunmuştur. Başvuruya göre, Coinbase, fonların emanet edileceği şirket olarak belirlenmiştir ve eğer ETF onay alırsa işlemler Nasdaq üzerinde gerçekleşecektir.

Bloomberg Intelligence‘a göre, bu başvuru, bir spot Bitcoin ürünü için ihraççıların en az 33. girişimidir. Ancak geçmişte yapılan başvurular, düzenleyicilerin endişelerini ve yatırımcı koruması eksikliğini dile getirmesi nedeniyle olumlu sonuçlanmamıştır.

SEC, geçtiğimiz haftalarda Coinbase’e dava açarak şirketin yasa dışı bir borsa işlettiği iddiasında bulunmuştur. Ayrıca, dijital varlıklar için açık kuralların eksikliğinin Amerika’nın ekonomik rekabet gücünü zedelediği ifade edilmiştir.

Bu gelişmeler, BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si için başvurusunun, düzenleyici engeller ve diğer zorluklarla karşı karşıya olabileceğini göstermektedir. SEC’in önceki başvuruları reddetmesi ve Coinbase’e karşı açtığı dava, kripto para birimleri ve bunların düzenlenmesi konusunda hala belirsizliklerin bulunduğunu göstermektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
BlackRock spot Bitcoin ETF’i başvurusunu yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!