Meta Threads’a bir özellik daha getiriyor!

Meta'nın X'e rakip platformu olan Threads, yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Bu yeni özellikler, Threads'in daha işlevsel ve kullanıcı dostu bir platform haline gelmesine katkıda bulunuyor.

featured

İlk olarak, kullanıcılara gönderilerini paylaştıktan sonraki beş dakika içerisinde düzeltme yapma olanağı sunan bir ‘düzenle’ düğmesi getirildi. Artık yazım hatalarını veya eksiklikleri gönderi paylaşıldıktan sonra hızla düzeltebilirsiniz. Düzenlenen gönderiler, bir kalem simgesiyle işaretlenecek, böylece diğer kullanıcılar hangi gönderilerin değiştirildiğini görebilecekler.

Bir diğer önemli yenilik ise “Sesli Konu Başlıkları” olarak adlandırılıyor. Bu özellik, toplulukla daha etkileşimli bir iletişim kurmanıza olanak tanır. Sesli konu başlıkları oluştururken veya bu başlıklara yanıt verirken, bir mikrofon simgesi aracılığıyla sesli mesajlar kaydedebilirsiniz. Mobil kullanıcılar için bu mikrofon simgesine basılı tutmak veya dokunmak, ses kaydını başlatır. Sesli mesajlar otomatik olarak altyazı ile desteklenir, böylece sesi dinleyemeyenler de içeriği okuyabilir.

Bu özellikler şu anda Android cihazlarda test aşamasında ve yakın bir gelecekte daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşturulması bekleniyor. Özellikle “düzenle” düğmesinin ücretsiz olması, Threads’i kullanıcılar için daha cazip hale getirirken, kısa düzenleme penceresi de hızlı düzeltmeler yapma olanağı sunuyor. Ayrıca, sesli konu başlıkları ile platformun kullanıcı etkileşimini daha çeşitli hale getirerek sosyal medya deneyimini zenginleştiriyor.

Threads, bu güncellemelerle zorluklarla karşılaşsa da, kullanıcı tabanını yeniden kazanma ve büyütme hedefini sürdürerek rekabetçi bir sosyal medya platformu olarak konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Meta Threads’a bir özellik daha getiriyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!