Eski yöneticilere FTX’ten milyar dolarlık dava!

FTX, iflas eden kripto borsası, eski yöneticileri Sam Bankman-Fried (SBF), Caroline Ellison, Gary Wang ve Nishad Singh'e karşı 1 milyar dolarlık bir dava açtı.

featured

Şirket, eski yöneticilerin iddia edilen olarak 1 milyardan fazla fonu zimmetine geçirdiğini öne sürüyor ve bu fonları geri almayı hedefliyor. FTX, iflas sonrasında John Ray yönetimine devredildi ve şimdi geri alınan fonları kullanarak alacaklılara ödemeler yapmaya çalışıyor.

Dava başvurusunda, SBF ve Gary Wang’ın 725 milyon dolardan fazla öz sermayeyi kendilerine ihraç ettikleri ve Robinhood hisselerini satın almak için 546 milyon dolar daha kullandıkları belirtildi. Aynı şekilde, Caroline Ellison’a da 28.8 milyon dolarlık bir ikramiye ödendiği ve Alameda Research CEO’sunun bir yapay zeka şirketinden hisse almak için 10 milyon dolar harcadığı ifade edildi.

Ayrıca, SBF’nin babasının hesaplarına 6,75 milyon dolarlık 6 transfer yapıldığı ve FTX’in bu paraları mahkeme giderlerini finanse etmek için kullandığı iddia ediliyor. FTX, suistimal edilen fonların borsanın iflası sırasında gerçekleştiğini ve eski yöneticilerin bu durumun farkında olduklarını vurguluyor.

Borsa, eski yöneticilerin kullanıcıların güvenine dayalı görevlerini suiistimal ederek, fonları lüks hayatlarını sürdürmek, spekülatif yatırımlar yapmak ve yardım faaliyetlerinde kullanmakla suçluyor. Şirket, kayıp varlıklarla ilgili çalışmalarını hızlandırıyor ve alacaklılara geri ödeme yapmak için mücadele ediyor. Bu durumda, ABD iflas mahkemesi davayı ele alacak ve eski yöneticilere karşı yasal süreç başlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Eski yöneticilere FTX’ten milyar dolarlık dava!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!