YouTube’un reklam engelleyicelere karşı hamlesi…

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, kullanıcıların reklam engelleyici eklentilerini kullanmasına son vermeye karar verdi.

featured

Geçmişte reklamlar konusundaki şikayetlere maruz kalan YouTube, reklamsız bir deneyim sunan YouTube Premium abonelik hizmetini başlatmıştı.

Artık YouTube, reklam engelleyici eklentileri kullanmayı engelliyor ve kullanıcıları iki seçenekle karşı karşıya bırakıyor. Kullanıcılar ya YouTube Premium aboneliği satın alarak reklamsız bir deneyim yaşayabilirler ya da reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmaları gerekecek. Bu hamleyle YouTube, reklam gelirlerini koruma amacı güdüyor.

YouTube, reklam engelleyici kullanımını engelleme konusunda testler yapmış ve bu önlemi artık dünya genelinde uygulamaya koymuş durumda. Bazı reklam engelleyici eklentilerle hala video izlenirken, diğerlerinde sadece 3-4 videoya kadar izin veriliyor. Kullanıcılar arasında bu uygulamadan etkilenmeyenler de mevcut.

YouTube’un reklam engelleyicilere karşı çalışmalarını sürdürdüğü ve bu sistemi daha da geliştirmeyi hedeflediği biliniyor. Bu gelişme, YouTube’un reklam gelirlerini artırma ve kullanıcılarına daha tutarlı bir deneyim sunma çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YouTube’un reklam engelleyicelere karşı hamlesi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!