Avrupa’da dikkat çeken Binance gelişmesi

featured

Son dönemde regülatörlerle karşı karşıya kalan Binance, şimdi de euro işlemleriyle ilgili yeni bir olumsuz gelişmeyle mücadele ediyor. Binance’in mevcut euro işlemlerindeki bankacılık ortağı olan Paysafe Payment Solutions Limited, 25 Eylül‘den itibaren Binance’i desteklemeyi bırakacağını duyurdu.

Binance, bu konuda Coindesk‘e bir açıklama göndererek, “Binance, EUR para yatırma ve çekme işlemleri için Banka Transferi (SEPA) sağlayıcısını değiştirecek. Mevcut ortağımız Paysafe, 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren Binance kullanıcılarına bu hizmetleri artık sunmayacak” ifadelerini kullandı.

SEPA (Single Euro Payments Area), Avrupa Birliği’nin euro işlemleri için entegre ve sınır ötesi bir ödeme ağıdır. Bu sistem, Avrupa’daki tüketiciler ve işletmeler arasında kolay ve standartlaştırılmış euro bankacılığı işlemleri gerçekleştirmeyi amaçlar. Paysafe’nin Binance ile olan ortaklığını sona erdirmesi, Binance kullanıcılarının SEPA yoluyla euro para yatırma ve çekme işlemlerinde bazı sınırlamalarla karşılaşabileceği anlamına gelebilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance, Binance.US ve CEO Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı açılan dava, kayıtsız menkul kıymetler sunma ve müşteri fonlarının kullanımıyla ilgili ihlal iddialarını içermektedir. Bu dava, Binance’in ABD’deki faaliyetlerini ve regülasyonlara uyumunu tartışmaktadır.

Davanın ardından Binance, çeşitli ülkelerde hizmetlerini revize etme kararı aldı. Birleşik Krallık ve Hollanda’da faaliyetlerini durdurma kararı aldığını duyurdu. Ayrıca, Belçika’nın piyasa düzenleyici kurumu Binance’in ülkede kripto hizmetlerini durdurması gerektiği yönünde bir karar almıştı.

Financial Times’ın haberine göre, İngiltere’nin mali düzenleyicisi Şubat 2022’de, Binance’in Paysafe ile bir anlaşma yapmasının ardından Binance’in ülkenin birincil ödeme ağına erişim kazanması konusunda endişelerini dile getirmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Avrupa’da dikkat çeken Binance gelişmesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!