WhatsApp, görüntülü mesaj özelliğini duyurdu!

WhatsApp, sohbet deneyimini geliştirmek için yeni bir özelliği kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, sohbet sırasında 60 saniyelik video mesajlar gönderebilecek ve böylece anları videolu olarak paylaşabilecekler.

featured

Video mesaj moduna geçmek için sohbet penceresinde bir düğmeye tıklamanız yeterli olacak. Ardından, eller serbest şekilde ön ve arka kameralar arasında geçiş yaparak 60 saniyeye kadar bir video kaydedebileceksiniz.

Video mesajlar otomatik olarak sessiz modda oynatılacak, ancak videonun sesini açmak için üzerine dokunmanız yeterli olacak. Videonun gönderilmesinden önce, kaydı iptal etme ve videonun uzunluğunu kontrol etme imkanı da sunuluyor. Görüntülü mesajlar, kullanıcı tarafından silinene kadar sohbet geçmişinde erişilebilir kalacak ve uçtan uca şifreleme sayesinde gizlilik sağlanacak.

WhatsApp, görüntülü mesaj özelliğini ek olarak bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğini de getirdi. Bu özellik, dolandırıcılık, spam ve bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik bir şekilde filtrelemeye yardımcı olacak.

Uygulama, pandemi döneminde kullanıcıların duygularını gerçek zamanlı olarak paylaşabilmelerini sağlamak için grup sohbetlerini erişime açmıştı. Bu şekilde, kullanıcılar birbirleriyle daha yakın iletişim kurma ve anları videolu olarak paylaşma fırsatı bulabiliyorlar. WhatsApp, bu tür yeni özelliklerle kullanıcıların iletişim deneyimini zenginleştirerek, uygulamayı daha işlevsel ve eğlenceli hale getiriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
WhatsApp, görüntülü mesaj özelliğini duyurdu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!