Sony, Logitech ile işbirliği içinde PS5 için engelli kullanıcılara özel kontrolcü geliştirdi!

Sony, engelli oyuncuların PlayStation 5 oyunlarını daha kolay bir şekilde oynayabilmelerine yardımcı olmak amacıyla özel bir kontrolcü olan "Access Controller"ı piyasaya sürüyor. Bu kontrolcü, çeşitli özelleştirme seçenekleri sunuyor ve oyuncuların üçüncü taraf aksesuarlarını bağlamalarına olanak tanıyan dört port ile geliyor.

featured

Sony ve Logitech işbirliğiyle tasarlanan bu özel kontrolcü, sekiz düğme ve tetikleyici içeriyor. Mekanik anahtarlarla donatılmış olan kontrolcü, iki küçük, iki büyük düğme, iki hafif dokunmatik düğme ve iki değişken tetik kontrolü sunuyor. Oyuncular, bu düğmeleri kendi tercihlerine göre yapılandırabiliyorlar. Ayrıca, kontrolcü düz bir şekilde zemin üzerinde durarak komutlara daha kolay erişim sağlıyor.

PlayStation ekibi, bu kontrol cihazını tasarlarken engelli oyuncuların çeşitli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalıştı ve erişilebilirlik danışmanlarıyla işbirliği yaptı. Kontrol cihazının tasarımı, manyetik düğmelerin kolayca değiştirilebilmesinden, farklı şekil ve boyutlardaki düğmeleri içermesine kadar dikkatlice düşünülmüş.

PS 5 için Access Controller, 6 Aralık’ta 90 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Ön siparişler PlayStation Direct mağazası üzerinden yapılabiliyor.

Bu kontrolcü, engelli oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi yaşamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sony, Logitech ile işbirliği içinde PS5 için engelli kullanıcılara özel kontrolcü geliştirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!