O Özellik Twitch’e Geliyor

featured


Instagram, Snapchat‘ten kopyaladığı özelliklerle popülerlik kazanmış ve daha sonra LinkedIn tarafından da benimsenmişti. Şimdi ise Twitch de bu trende katılıyor.

Twitch, kullanıcılarına Hikayeler özelliğini sunmaya karar verdiğini duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların yıl sonuna doğru Hikayeler kaydetmelerine olanak tanıyacak. TwitchCon Paris etkinliğinde, Twitch‘in Ekim ayı gibi kısa bir süre için de bu medya formatını kullanıma sunmayı planladığı açıklandı. Hikayeler, Twitch mobil uygulamasının Takip Edilenler sayfasında yer alacak ve Twitch’in Topluluk Kuralları ve otomatik güvenlik sistemlerine tabi olacak. Ayrıca, yaratıcılar Hikayelerinin görünürlüğünü sadece takipçileriyle sınırlayabilecekler.

Hikaylere yeni özellikler eklenecek

Twitch‘in duyurduğu Hikayeler özelliği, yaratıcıların izleyici kitlesini büyütmesini kolaylaştıran bir özelliktir. Twitch, Hikayelerin yanı sıra yakında sunmayı planladığı Keşfetme Akışı ile mobil uygulamasında canlı ve kaydedilmiş içerikleri bir araya getirecek. Hikayeler ve Keşfetme Akışı, Twitch‘in tamamen canlı ve interaktif kanallar odaklı yapısına uygun olarak tasarlanmıştır.

Twitch, Keşfetme Akışı özelliğini geniş kullanıcı tabanına yayınlamadan önce sınırlı testler yapmayı planlıyor. Ayrıca, platformun yerleşik klip düzenleyicisinde iyileştirmeler üzerinde çalışıyor. Bu iyileştirmeler sayesinde yaratıcılar, videolarını doğrudan TikTok‘a yatay olarak aktarabilecekler.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
O Özellik Twitch’e Geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!