Kahoot, 1,7 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alındı

featured

Kahoot, Covid-19 salgını sırasında büyük bir popülerlik kazanan bir uzaktan eğitim platformu olarak hızla büyüdü. Ancak son zamanlarda, pandeminin etkisiyle birlikte ekonomik iklimdeki belirsizlikler ve diğer teknoloji şirketlerine benzer zorluklarla karşılaştı. Yatırımcılar, düşen piyasa talebi ve enflasyon gibi faktörler nedeniyle düzenlemeler yapmaya başladı.

Kahoot, halka açık piyasalarda hisselerini satmak yerine, özel sermaye anlaşmasıyla tamamen özel bir şirket olmayı planladığını duyurdu. Bu anlaşma, hisse başına 35 NOK değerinde tamamen nakit özel sermaye anlaşmasıyla gerçekleşecek ve Oslo Borsası’ndaki kapanış fiyatına göre %53,1 oranında prim içerecek.

Bu anlaşma, Goldman Sachs Asset Management’in özel sermaye bölümü liderliğindeki bir yatırım grubu tarafından gerçekleştirilecek. Kahoot’un mevcut destekçileri olan General Atlantic, LEGO Grubu’nun KIRKBI Invest A/S (KIRKBI) ve Kahoot CEO’su Eilert Hanoa’nın kontrolündeki Glitrafjord da önemli hissedarlar olarak adlandırıldı. Ayrıca, isimleri açıklanmayan diğer yatırımcılar ve yönetim de Kahoot’ta pay sahibi olacaklar.

Kahoot Nedir

Kahoot, öğretim odaklı “oyunlar” oluşturma, paylaşma ve oynama imkanı sunan bir platform olarak bilinir. Şirketin K-12 öğrencilerine ve yetişkinlere/şirketlere hizmet eden ayrı bölümleri bulunmaktadır. Bugüne kadar 200’den fazla ülkede ve bölgede 9 milyar (benzersiz olmayan) katılımcıyla yüz milyonlarca öğrenme oturumu düzenlediği belirtilmektedir. Ayrıca şu anda 1 milyondan fazla ücretli kullanıcısı bulunmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kahoot, 1,7 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!