İngiltere, Adobe’nin 20 milyar dolarlık Figma anlaşmasını detaylı bir şekilde inceleyeceği duyuruldu.

featured

İngiltere’nin rekabet otoritesi, Photoshop sahibi Adobe’nin (ADBE.O) bulut tabanlı tasarımcı platformu Figma için yaptığı 20 milyar dolarlık teklifin derinlemesine incelenmesini duyurdu. Regülatörün endişelerini hafifletmek için herhangi bir çözüm sunmayacağını belirten Adobe’den sonra böyle bir karar alındı.

Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA), geçen ay anlaşmanın dijital uygulamaların, web sitelerinin ve diğer ürünlerin tasarımcıları için daha az seçenek sunabileceğini belirtmiş ve şirketlerin rekabet ettiği ekran tasarım yazılımı tedariki konusunda endişelerini tespit etmişti.

Adobe’ye beş iş günü içinde endişelerine çözüm önerileri sunması için süre verilmişti. Ancak, 7 Temmuz’da ABD şirketi CMA‘ya herhangi bir çözüm sunmayacağını bildirdi, CMA perşembe günü açıkladı.

Figma ve Adobe, her ikisi de Reuters‘a, düzenleyicinin bu endişeleri belirttiği haziran ayındaki yanıtlarına yönlendirdi.

Adobe sözcüsü, “Bu gerçekleri sürecin bir sonraki aşamasında tespit etmeyi ve işlemi başarıyla tamamlamayı dört gözle bekliyoruz,” dedi

Son Gün 27 Aralık

CMA tarafından seçilen bağımsız uzmanlardan oluşan bir inceleme grubu tarafından gerçekleştirilen ayrıntılı veya ikinci aşama inceleme yapılıyor. CMA’nın soruşturmayı tamamlamak için 27 Aralık’a kadar süresi var.

Figma’nın tasarımlar ve beyin fırtınası için web tabanlı işbirliği platformu, Zoom Video Communications (ZM.O), Airbnb (ABNB.O) ve Coinbase (COIN.O) gibi teknoloji firmaları arasında son derece popülerdir.

Adobe, Eylül ayında Figma için nakit ve hisse anlaşması duyurdu. Şirket, ABD ve AB düzenleyicilerinin de anlaşmayı incelemesi nedeniyle anlaşmayı bu yıl sonunda tamamlamayı beklediğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İngiltere, Adobe’nin 20 milyar dolarlık Figma anlaşmasını detaylı bir şekilde inceleyeceği duyuruldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!