Google, Med-PaLM 2 Testleri Devam Ediyor

featured

Google, Med-PaLM 2 adlı yapay zeka sohbet teknolojisini Mayo Clinic ve diğer hastanelerde test ediyor. Bu teknoloji, tıbbi lisanslama sınavlarından gelen sorular ve cevaplar ile tıbbi uzman gösterimi konusunda eğitilmiştir.

BELGELER VE ARAŞTIMA VERERİLERİNİ DÜZENLİYEBİLİYOR

Med-PaLM 2, sağlıkla ilgili soruları yanıtlayabilir, belgeleri özetleyebilir ve araştırma verilerini düzenleyebilir. Google, güncellenen modelin doktorlara daha sınırlı erişimi olan ülkelerde büyük değer taşıyabileceğine inanmaktadır.

Şirket, tıbbi yapay zeka sohbet teknolojisi geliştirmek için sağlık yazılımı şirketi Epic ile iş birliği yapmaktadır. Bu teknolojiler, hasta verileri üzerinde eğitilmemekte ve hasta bilgileri gizli tutulmaktadır. Ancak, teknolojinin hala erken aşamalarda olduğu ve geliştirilmeye devam edildiği belirtilmektedir.

TEDAVİ KULLANILMAYA DEVAM EDİYOR

Ayrıca, Google Mart ayında ortaya çıkardığı yapay zekayı ultrason teşhisi ve kanser tedavisi için kullanmaya çalışmaktadır. Bu alandaki çalışmalar da devam etmektedir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Google, Med-PaLM 2 Testleri Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!