Disney+, 2025’e kadar proje kabul etmeyecek.

featured

Gazeteci Birsen Altuntaş iddia ediyor ki, Disney Plus Türkiye’de yeni projelerin alımını durdurdu. İddialara göre, Türk yapımlarıyla büyük bir hayran kitlesi oluşturan Disney+, 2025’e kadar proje kabul etmeyecek.

Türkiye’ye 14 Haziran 2022 tarihinde giriş yapan ve geçtiğimiz hafta birinci yılını kutlayan Disney+, bu kısa süre zarfında birçok yerel orijinal içeriğe imza attı. Ancak bugün, platform hakkında üzücü bir iddia ortaya çıktı.

Gazeteci Birsen Altuntaş, Türkiye’deki sinema ve dizi sektörüyle ilgili önceden birçok gelişmeyi duyuran bir uzman olarak, iddia ettiğine göre Disney+, Türkiye’de yeni projelerin alımını durdurmuş durumda.

Disney+, Türkiye’de yeni bir proje alımı yapmayacağı bilgisi, Birsen Altuntaş’ın aktardığı bilgilere göre 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak. Bu beklenmedik karar ayrıca planlanan bazı yapımların yayınlanmasını da etkileyebilir.

Altuntaş, Diğer projelerin yayınlanmama olasılığı olduğunu belirtirken, Atatürk dizisi ve henüz bilinmeyen birkaç proje Cumhuriyet’in 100. yılında yayınlanması planlanmaktadır.

Yeni proje alımlarının durdurulması kararının yanı sıra Disney+, yıldız isimlerle yaptığı marka yüzü anlaşmalarını da FOX’a kaydıracak. FOX’un The Walt Disney Company bünyesinde olduğunu hatırlatalım.

Disney’den konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Disney+, 2025’e kadar proje kabul etmeyecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!