Barbie ve Oppenheimer filmlerinden rekorlar geliyor

featured

Barbie’nin süper kahraman filmleri gibi gişede büyük bir başarı yakaladığı görülüyor ve Mattel’in ikonik moda bebeği dünya genelinde ilk hafta sonunda 337 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Barbie, Warner Bros. için çoğu ülkede en büyük açılış hafta sonuna imza atarken, aynı zamanda 2023’ün en iyi açılışını yapan The Super Mario Bros. Movie’yi de geride bıraktı.

Diğer taraftan, Universal’dan çıkan Oppenheimer, J. Robert Oppenheimer ve atom bombasının yapımını anlatan üç saatlik R dereceli bir tarihi drama. Bu film de 100 milyon dolarlık yapım bütçesini aşarak, dünya genelinde ilk hafta sonunda 174,2 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etti. Oppenheimer, en az 55 pazarda Christopher Nolan’ın süper kahraman olmayan en büyük açılışını yaparak büyük bir başarıya imza attı.

“Barbenheimer” olarak adlandırılan bu hafta sonu, Comscore’a göre tüm zamanların en büyük dördüncü hafta sonu olarak kayda geçti ve Avengers Endgame’den sonraki en büyük hafta sonu oldu. Bu iki farklı ve karşılaştırılabilir film, “Barbie” ve “Oppenheimer”ın aynı günkü gösterimlerine katılan yüz binlerce sinemasever tarafından izlendi ve unutulmaz bir sinema deneyimi yaşattı.

Barbie ve Oppenheimer gibi iki büyük yapımların aynı hafta sonuna denk gelmesi, sinema severlerin beklentilerini daha da yükseltmiş ve “Barbenheimer” olarak adlandırılan bu kültürel fenomen, sinema endüstrisine yepyeni bir heyecan getirmiştir. Her iki film de farklı türleri temsil etmesine rağmen, gişede büyük başarılar elde ederek sinemaseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Barbie ve Oppenheimer filmlerinden rekorlar geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teknoloji Blog & Haber - SORSOR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!